Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 76 чоловік

Історія закладу

Дата: 14 листопада 2017 о 14:10, Оновлено 23 лютого 2021 о 23:55
Автор: Костюк О. М.

З історичних досліджень довідуємося, що у містечку Гвіздець отці-бернардини заклали школу  ще  1784 року. Для цього було збудовано окремий шкільний будинок.   Деякі архівні матеріали за 1858 рік зазначають, що народна школа у Гвіздці була заснована ще 1801 року.

          У 1864 році у Гвіздець функціонувала  тривіальна школа з польською та українською мовою навчання. В школі навчалося всього 56 учнів, хоча дітей шкільного віку налічувалось 1213.

          Гвіздецькі містяни виступали за власну українську школу . Їхні прагнення увінчалися успіхом 29 серпня 1908р. , бо цього дня була складена умова між отцем-деканом Костянтином Цісиком з Винограда  від імені українського Педагогічного Товариства і Осипом Яворським з Кулачківців, випускником цісарсько-королівської учительської семінарії.

У цьому документі йшлося про те, що з 1908-1909 навчального року засновується приватна школа імені Маркіяна Шашкевича з руською(українською) мовою викладання. За свою вчительську працю Осип Яворський мав отримувати щомісячну заробітну плату у розмірі 50 корон, а також житло, яке складалося з однієї була однокласною, і навчання велося за ланами та інструкціями, складеними ще 1893 року.

          18 січня 1919 року Повітовий шкільний комісаріат погоджується перевести однокласну приватну школу ім. М. Шашкевича у Гвіздці на 4-класну школу того самого імені, а утримання її перейде на державний рахунок.

          У жовтні 1939 року у Гвіздці було відкрито неповну середню школу, яка через рік стала середньою. Крім української школи, у містечку продовжує функціонувати польська і єврейська школи.

          З початком війни навчання в школі тимчасово припинилось. Згодом школа відновила свою роботу. Німецька адміністрація призначила управителем Гвіздецької 7-класної школи п. Верхратського. Учні вчилися за програмами, складеними німецькими спеціалістами. Шкільні свідоцтва видавались дітям двома мовами: німецькою та українською.

          27 березня 1944року  Гвіздець було звільнено радянськими військами. Почали відновлюватися більшовицькі органи влади, серед яких був районний районний відділ освіти , завідувачем було призначено Д.П.Паламарчука, а директором школи став Гіжейовський С.Т.Після його переходу інспектором у відділ освіти директором призначили О.М. Банах .

          Перед  школою великі труднощі: школи потребували капітального ремонту, не вистачало підручників, шкільного приладдя і, що найголовніше,  -  вчителів. Тому влітку 1944 року до Гвіздецького району почали прибувати вчителі, яких направляли зі  східних областей України.

За статистичним звітом  Гвіздецької середньої школи про наслідки навчально-виховної роботи в 1946-1947 навчальному році дізнаємося, що в 1-10 класах навчалося 270 учнів. Мова викладання – українська.

          У  70-80-ті роки ХХ століття  в школі навчалось щороку  від 900-950 учнів , в основному  налічувалось по 3-4 класи в кожній паралелі. Наповненість в класах була дуже великою: по 32-39 учнів. Діти навчались з 15 сіл: Малого Гвіздця, Старого Гвіздця, Остапківців, Чехови, Берем`янів, Кулачківців, Хом’яківки, Рогині, Хвалибоги, Острівця, Винограду, Сороків, Слобідки, Вербівців, Вишнівки. Більшість з них проживала у пришкільному інтернаті, який був розміщений біля Гвіздецької церкви  Різдва Пресвятої Богородиці .

           У 1984 році  було урочисто відкрито нове приміщення Гвіздецької середньої школи. Нова школа була побудована за типовим проектом і розрахована для навчання 1176 учнів, хоча такої кількості дітей не було в жодному навчальному році.

          Найдовше керівниками школи працювали : Василик Мирослав Дмитрович; Підвербецька Ольга Миколаївна; Олійник Мирослав Федорович;

 та Терлецький Іван Васильович, який пізніше очолював відділ освіти Коломийської райдержадміністрації.       

          Під керівництвом І.В.Терлецького та заступника директора з навчально-виховної роботи М.М.Бальція школа завоювала передові позиції в районі й області з багатьох питань навчально-виховної роботи, особливо туризму. Продовжує добрі традиції з 2003 року і директор Любов Дмитрівна Рибчинська.

З 1992 року на базі школи діє недільна школа, де учні 5-9 класів відвідують заняття з релігії, які проводить отець В. Гаврилюк. На кошти учителів школи, учнів, їх батьків було відкрито світлицю духовності  і освячено її 19 грудня 2002 року.

          У 1992 році дирекція школи та педагогічний колектив знайшли цікаву і дієву форму виховної роботи з учнями. З ініціативи Фреюк М.І., Бальція М.М., Терлецького І.В. було створено учнівську громадську організацію

 « Рід»(«Ровесники і друзі»).

          У 2004 році одержано  шкільний автобус КАВЗ АТ 0386 АВ для підвозу учнів до школи  з навколишніх сіл.

   Гвіздецька ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2005-2006 н.р. стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкіл України».

У 2008-2009 н.р. Гвіздецька ЗОШ І-ІІІ ступенів здобули І місце   у обласному конкурсі на кращу організацію правової освіти та правовиховної роботи серед учнівської молоді.

У 2009-2010 н.р. команда юних пожежних «Оберіг»,під керівництвом заступника директора з виховної роботи Н.Я. Григорчук,   стала лауреатом ХVI Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних .

          Гордістю школи є історико-краєзнавчий музей «Літопис Гвіздеччини», який був паспортизований у 2007 році. Засновником шкільного музею є вчитель школи Бальцій Михайло Миколайович.

          Школярі Гвіздецької ЗОШ І-ІІІ ступенів – переможці ІІ, ІІІ і ІУ етапів Всеукраїнських олімпіад з базових предметів, обласних конкурсів: учнівських проектів „Я – громадянин України”, Міжнародного конкурсу з української мови ім.П.Яцика „Об’єднаймось, брати мої”.

          Туристи-краєзнавці – багаторазові переможці обласних змагань, молодіжно-патріотичної програми „Чорний ліс”, учасники Всеукраїнських туристичних змагань.

          Гвіздецька школа дала путівку в життя 4374 випускникам. З них 127 нагороджені золотими медалями, 34 – срібними.

Школа пишається своїми випускниками, які стали відомими  людьми:

  • Демчук Дмитро Олексійович – учений, академік міжнародної Академії наук,екології і безпеки життєдіяльності, доктор екологічних наук, кандидат технічних наук.
  • Холевчук Василь Миколайович- професор, завідувач кафедри історії народів Східної Європи Прикарпатського університету.
  • Ковтуник Іван Миколайович – доцент, професор, завідувач кафедри селекції насінництва і генетики сільськогосподарських культур Подільського державного аграрно-технічного університету.
  • Гом’юк Дмитро Іванович -  кандидат історичних наук Дніпропетровського педагогічного університету.
  • Сиротюк Іван Дмитрович – директор ВАТ «Коломийське заводоуправління будматеріалів».
  • Німчук Богдан Михайлович – завідувач неврологічного відділення Чернігівської лікарні №1,удостоєний почесного звання «Заслужений лікар України».
  • Шпарик Юрій Степанович – кандидат сільськогосподарських наук,науковець Карпатського філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства.
  • Буджак Василь Васильович – заступник декана біологічного факультету ЧДУ.
  • Дмитрук Віталій Ярославович – полковник СБ України.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.