Тиждень рідної мови

Дата: 25 лютого 2020 о 10:27, Оновлено 4 березня 2020 о 13:06

«Нас єднає мова!» – під таким гаслом з 17 лютого по 21 лютого 2020 року проходив предметний тиждень української мови і літератури у Гвіздецькому ліцеї.
Тиждень української мови і літератури у ліцеї – це завжди святковий настрій, очікування чогось незвичайного, радість відчуття свята для учнів та педагогів. Кожен день цього Тижня був насичений і цікавий.
Відкриття Тижня української мови та літератури розпочалося із святкової лінійки «Слово наше рідне – слово українське», яку підготували учні 5-А і 10-А класів під керівництвом вчителя української мови та літератури Охрим Любові Романівни та інформаційного дайджесту, в ході якого учні презентували буклети, в яких рекомендували, як зберегти рідну мову.
А далі відбувся марафон шкільних заходів, які підтверджував гасло предметного тижня, що всіх нас єднає мова:
- мовного водевілю «В тенетах суржику» , який підготували учні 8-Б класу під керівництвом вчителя української мови та літератури Палагіцької Наталії Вікторівни. Учасники мовного водевілю закликали усіх берегти і вивчати рідну мову, не засмічувати її суржиком. Під час заходу до глядачів завітали «зірки» сучасного шоу-бізнесу, які розвеселили глядачів та своїми піснями показали милозвучність рідної української мови .
• виставки «Мова – душа народу» ;
• святкової лінійки «Як парость виноградної лози…» ;
• тематичних уроків «Мова нас єднає», «Рідна мова», «Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу»;
• конкурсу читців-декламаторів поезій про мову;
• відео-подорожей «Встановлення та виникнення державної мови», «Легенди минулих віків»;
• конкурсу постерів «Слово до слова - складається мова» ;
• конкурсу «Кращий знавець мови;
• годин спілкування «Мова - серце народу», «Рідне слово - диво калинове».
Цікавим і захоплюючим був конкурс «Кращий знавець мови" серед учнів 5-8 класів, проведене вчителями української мови та літератури Охрим Л.Р. та Палагіцької Н.В. Цікаві завдання,з якими легко справлялися учні, показали їх знання рідної мови , вміння і навички . Захід був дійсно пізнавальним, креативним, незвичним.
Підсумковим акордом тижня рідної мови стала фотосесія « Я знаю рідну мову». Всі бажаючі мали змогу сфотографуватися на фоні фотозони "Мова -душа народу".
Марафон шкільних заходів завершився, але не завершується вдосконалення літературної української мови. Мова – безцінний скарб, який ми отримали у спадщину і мусимо передати далі.
Чистота нашого мовлення, залежить тільки від нас, нашого бажання ставати кращими.
Ставаймо кращими – будьмо українцями, будуймо Україну!