Вечір-реквієм "Пам'ять живе"

Дата: 7 травня 2019 о 13:46

І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.

День пам’яті і примирення, День перемоги для всіх – особливі дні. Подвиг, здійснений нашими дідами і прадідами, настільки великий, що його масштабність з плином часу стає лише яскравішою і помітнішою. Ці дні викликають відчуття безмежної гордості за наш народ та, водночас, уособлюють героїзм і вічну скорботу за мільйонами нерозквітлих українських доль, нездійснених мрій і задумів. Ми у вічному боргу перед тими, хто в жорстокій битві отримав Славетну Перемогу, хто у післявоєнні роки відбудовував зруйновану країну.
Напередодні Дня пам’яті і примирення у Гвіздецькому ліцеї за традицією відбуваються заходи національно-патріотичного спрямування. На початку травня у класних колективах відбулися години спілкування « У нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи! ». Впродовж тижня у бібліотеці учні ліцею ознайомлюються з літературою тематичної виставки « Подвиг не має забуття ».
07 травня 2019 року учні 8-А класу під керівництвом класного керівника Ковтуник Оксани Петрівни та вчителя музичного мистецтва Бокотька Володимира Богдановича провели вечір-реквієм «Пам'ять живе». Під час дійства учні розповідали про важкі часи війни, незабутній подвиг захисників, які ціною свого життя врятували світ від фашизму, про нелегке життя в тилу. Учасником свята був й вчитель предмета «Захист Вітчизни» Палагіцький Мирослав Васильович , який захищав мирне життя нашої країни під час бойових дій в АТО. Він відзначив величезний внесок українців у здобуття перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Мирослав Васильович часто розповідає про відвагу та любов до рідної землі сучасних воїнів , які самовіддано захищають територіальну цілісність держави на сході України. Хвилиною мовчання школярі вшанували пам’ять мільйонів загиблих на полі бою, розстріляних у каральних акціях, спалених у концтаборах, замучених у катівнях та співвітчизників, загиблих у військових діях на сході країни.
То давайте у ці скорботні дні вкотре покажемо: Україна сильна, вільна та єдина держава. Приколовши до одягу червоні маківки, в ці травневі дні прийдемо та схилимо голови перед могилами полеглих у боях, запалимо свічі пам’яті та помолимось за їх душі.