Флеш-моб " Вишиванка - генетичний код нації"
Вишиванка — краля!
Пишна, загадкова.
Означає кожна
Ниточка в ній слово.
Із знанням свого родоводу, історії рідного краю починається людина. Мамина пісня, батькова хата, дідусева казка, бабусина вишиванка – все це родовідна пам’ять, наша історія, наші символи.
У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка - своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами, символами та знаками. Українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочка - вишиванка – є головним оберегом людини.
Українська вишиванка — це те, без чого важко уявити українську культуру, побут і історію... Кольоровими нитками вона вплетена у наші традиції. І найважливіше те, що українська вишиванка, маючи вікову історію, не втратила своєї популярності і до сьогодні.
21 травня 2020 року Україна відзначає День вишиванки . Цього року у звязку із карантинними заходами в країні, учні Гвіздецького ліцею разом зі своїми родинами долучилися до відзначення Дня вишиванки он-лайн флеш-мобом " Вишиванка- генетичний код української нації» .
Вишиванка стала для нас не просто одягом, торговою маркою чи витвором мистецтва. Українська вишиванка – це свого роду сімейний оберіг, символ, який пройшов крізь покоління, єднає рід і вшановується як святиня. Маючи таку красу, ми отримуємо енергію наших предків, пишаємось минулим та гордо дивимось у майбутнє.